SSB liga

Diskuse

Diskuse k závodu 2015-12-05

Autor:
Téma:
Text: (HTML tagy nejsou povoleny.)
Ověření:Opište kód
Opište text:
Foto: (volitelně.)
Krátký popis:

   

2015-12-07 08:53:11.65711+00 z adresy 62.209.223.218
Autor: Milan OK2STM
Téma: Výpadek stanice

ahoj všichni,
tak jsem se dneska těšil jak mi to v první hodině jde a to jsem neměl dělat, po spojení 06:54 jsem se posunul po pásmu na další stanici. Zaklíčoval jsem a nastalo ticho, ručičky na PSW mertu se informativně přehodily a měl výkon 1W A FORWARD no to se nedalo ani odečíst, ručička se 2x otočila kolem osy a ke všemu ve skuchátkách ticho. Koukám na to, žádný podezřelý zápach nic. zkoušel jsem na MFJčku ladit a to dopadlo tak, že se stanice raději vypnula. Nejhorší bylo, že když jsem se přepnul na GP, tak na vstupu ANT2 jsem všechno slyšel OK. Jenom ANT1 dipól byl potichu. Přehodil jsem GP na ANT1 a poslech fungoval. To mě uklidnilo, že je stanice OK.
Nedalo se nic dělat, čas běžel a tak jsem vylezl ze svého podzemí a vyrazil na obhlídku ANT dipólu. Prošel jsem celou trasu po kabelu až k balunu a nic.
Vratil jsem se do svého doupěte, rozpojil veškerou kabeláž a vše znovu pozapojoval.
A co se nestalo, ono to zase začalo fungovat.
Zbytek závodu jsem už jen tak pro serfoval na pásmu, udělal ještě pár spojení, což mě uklidnilo, že stanice je asi OK.
Po závodě jsem mluvil s Láďou OK1LO, a on mi říká, člověče, mě s stalo to samé, ale hned na začátku. Prý voda v balunu. tak budu muset dneska dolů s ANT, abych se na o podíval pořádně, a zítra vyl opět na značkách v KV PA.

No a to že podmínky stojí za starou bačkoru, poláci a němci nás v závodě svými výkony mazali jak guma obyčejnou tužku, tak to už popisovat nemusím, to jsme se vesměs vyzkoušeli všichni.

Srdečně Vás zdravím a jsem rád, že mám po 4řech letech pauzy, díky rekonstrukci baráku opět odkud vysílat.

Díky všem za spojení a spozrdave, 73 opět zátra na pásmu :)
Milan 73!!!